Diverse

30 föremål
Spegel med spegellampetter, 1920/30-tal.
10 tim 55m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Himmelsglob, L.C. Hasselgren, omkring 1900.
1d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Relief, 1900-talets andra hälft.
1d 8 tim
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Häst, trä, allmoge, 1800-tal.
2d 5 tim
Häst, trä, allmoge, 1800-tal.
9 199 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel samt ett par spegellampetter, tenn, 1920/30-tal.
3d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Handfat, mässing, 1800-tal.
4d 7 tim
Handfat, mässing, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Modellok "Dm3"  1990-tal.
4d 9 tim
Modellok "Dm3" 1990-tal.
2 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK