Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

114 föremål
Wiwen Nilsson, armband sterlingsilver Lund 1962.
4d 20 tim
2 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Walter Weis, "STS 1A".
8d 15 tim
Walter Weis, "STS 1A".
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets slut.
3d 19 tim
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Asea, golvlampa, Swedish Modern, 1950-tal.
3d 19 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tallrikar, 20 st, "Plus", Rörstrand.
1d 15 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erich & Ingrid Triller, vas, stengods, Tobo.
3d 16 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1940/50-tal.
2d 19 tim
Taklampa, 1940/50-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK