290 föremål
Ulrica Hydman-Vallien, Utan titel.
4d 9 tim
16 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Corum, Admiral´s Cup, armbandsur, 41 mm.
1d 9 tim
13 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Bockbord omkring 1900.
2d 7 tim
Bockbord omkring 1900.
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets mitt.
1d 9 tim
10 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
4d 10 tim
5 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Jules Schyl, Badande kvinnor.
3d 6 tim
Jules Schyl, Badande kvinnor.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta Orientalisk silke ca 173x131 cm.
5d 9 tim
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bengt Rosenström mobil  signerad.
7 tim 29m
5 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Bulgari ring "B.Zero1" 18K vitguld.
1d 9 tim
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Vägglampa 1920/30-tal Swedish Modern.
7 tim 33m
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ann-Marie Jönsson, Sommaräng.
7 tim 31m
Ann-Marie Jönsson, Sommaräng.
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord 1940-tal Swedish Modern.
2d 7 tim
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kamera Leica med objektiv 4 st.
5d 9 tim
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Gerhard Wihlborg, "Genom ett fönster, Ystad".
1d 9 tim
4 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Rainer Daumiller karmstolar 4 st Danmark 1970-tal.
5d 9 tim
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ring 18K guld med diamanter och emalj.
7 tim 3m
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljusstakar ett par senempire 1800-talets mitt.
4d 9 tim
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Yrjö Edelmann, Avsked.
2d 7 tim
Yrjö Edelmann, Avsked.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Edvard Munch, Manshuvud.
7 tim 19m
Edvard Munch, Manshuvud.
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffa Italien omkring år 2000.
2d 7 tim
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå 1950/60-tal Danmark.
3d 7 tim
Byrå 1950/60-tal Danmark.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gerhard Nordström, "Från Giverny".
6d 4 tim
3 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
John Bauer, "Trollhästen".
3d 6 tim
John Bauer, "Trollhästen".
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Imre Antonyi, Komposition.
6 tim 41m
Imre Antonyi, Komposition.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
7 tim 5m
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2 700 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Simone de Dardel, Blommor.
2d 8 tim
Simone de Dardel, Blommor.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gustav Arne, Kullaberg.
2d 8 tim
Gustav Arne, Kullaberg.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, tre stycken, sent 1700-tal, Gustavianska.
7 tim 23m
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, "Guldfiske".
1d 9 tim
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gustav Arne, Stilleben.
6 tim 55m
Gustav Arne, Stilleben.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dekordel 1900-tal.
7 tim 1m
Dekordel 1900-tal.
2 225 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar 6 st 1960-tal Danmark.
3d 7 tim
Stolar 6 st 1960-tal Danmark.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljuskrona Empire-stil omkring 1900.
7 tim 9m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhyllor ett par 1940-tal.
4d 9 tim
Bokhyllor ett par 1940-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar 4 st 1900-talets mitt.
3d 6 tim
Stolar 4 st 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tore Ahlsén, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
1d 9 tim
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Halsband av odlade pärlor med lås av 18K vitguld.
3d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa 1900-talets mitt/andra hälft.
5d 8 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 1940/50-tal.
5d 8 tim
Bordslampa 1940/50-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hallmöbel/toalettbord Art Deco 1930/40-tal.
3d 6 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Helge Högbom, skulptur "Camilla".
6d 4 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa Art Deco-stil 1900-talets andra hälft.
2d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord modern tillverkning.
3d 7 tim
Soffbord modern tillverkning.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fotogenlampa sekelskiftet 1900.
4d 9 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermes Scarf "Feux de Route".
3d 6 tim
Hermes Scarf "Feux de Route".
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Najafabad old ca 395x254 cm.
2d 7 tim
1 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets slut.
2d 8 tim
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 1900-talets andra hälft.
1d 9 tim
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona Oscariansk sent 1800-tal.
1d 9 tim
1 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ragnar Person, På väg.
4d 9 tim
Ragnar Person, På väg.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 14 st, 1900-talets första hälft.
2d 7 tim
1 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bordslampa 1970-tal möjligen Nederländerna.
5d 9 tim
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK