KERSTIN HÖRLIN HOLMQUIST, fåtölj, "Lilla Eva", 1960-tal.
Fast stoppad klädsel samt på ben av bok. Sitthöjd ca 37 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Torkad stoppning. Repor.