Blånerat stål. Träkolv. Pipa med fasetterad form, otydligt märkt. Vid revolvertrumman numrerad 3632. Varbygel av mässing. Ståndsikte av metall. Längd ca 33 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Märken. Bucklor. Mindre renoverad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.