DOCKOR, 2 st , bl.a. ADOLPH HULSS, Tyskland, 1900-talets första kvartal.
Huvud av porslin. Blundögon. Ledad kropp av konstmassa. Märkt "ABW" i cirkel, Made in Germany och 136/2 samt Made in Germany 156/1. Längd 30 cm. Väska medföljer.
Slitage. Repor. Märken. Smärre skador bl.a. på fingrarna.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.