MOCCASERVIS, 9 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.
Sex moccakoppar med fat (1038). Höjd 5,5 cm.
En skål på fot (511). Diameter 18 cm. Höjd 6 cm.
Gallervas (1015). Höjd 7 cm.
Ett litet fat (1004). Diameter 7,5 cm.
Obetydligt ytslitage. Vas av andrasortering.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.