PARTI BESTICK, 24 delar, silver, mestadels Sverige, bl a C G Hallberg, 1800-tal samt 1900-talets första hälft.
Fyra matgafflar, fyra matskedar, en matkniv med blad i rostfritt stål, två bordsskedar, två bordsgafflar, sex teskedar, fem smörgårsgafflar. Längd 13-25 cm. Vikt ca 923 g.
Bruksskick. Bucklor och sneda delar. Senare gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.