ESKO PAJAMIES, STOL / FÅTÖLJ, "Elefantti", Asko, Finland 1960/70-tal.
Förkromade ben, sits och rygg i hårdplast med fast stoppad klädsel i svartbrun ylleblandning. Sitthöjd 43 cm, bredd 56 cm, totalhöjd 78 cm.
Märken. Slitage.