Vitlackerad stomme med fast stoppad klädsel. Längd ca 205 cm. Sitthöjd ca 44 cm.
Bruksslitage. Repor. Färgbortfall. Märken. Mindre fläckar. Torkad stoppning.
Ursprungligen inköpt till tidigare Riksdagshuset / Kulturhuset.