HALLBERGS, BESTICKSERVIS, i SCHATULL, 148 delar,silver, Stockholm, 1940-60-tal

Modell Kungsholm, i träschatull.
12 st mastkedar, 20,5 cm
12 st matgafflar, 20,5 cm
12 st matknivar, 24 cm
12 st dessertknivar, 21 cm
12 dessertskedar, 18 cm
12 dessertgafflar, 17,5 cm
12 mockaskedar, 10,5 cm
12 kaffeskedar, 13,5 cm
12 st smörgåsknivar, 17,2 cm
12 st tegafflar, 14 cm,
12 st fiskgafflar, 18 cm
12 st fiskknivar, 20,5 cm
4 st smörknivar, 19 cm
Total vikt ca 8712 g

Slitage.

Utropspris
22 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?