ANDERS PEHRSON, golvlampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, lanserad 1968.
Lackerad och kromad metall. Ställbar skärm. Reglerbar skärm. Total höjd 132 cm.
Slitage. Repor. Märken. Ej funktionstestad.