BORDSLAMPOR, ett par, porslin. Kina, Kanton, 1800-tal.

Urnor med löst monterade lampfästen. Höjd exklusive montering 26 cm. Medföljer två träställ.

Båda urnor med skador och lagningar vid mynningarna.

Utropspris
1 500 SEK