Furu. Ställbar höjd. Längd 45, bredd 45, lägsta höjd 117,5 cm. Skylt "Arne Rudberger arkitekt" medföljer.
Slitage. Fläckar. Repor.
Enligt uppgift ritad av arkitekt Arne Rudberger.