CARL FAGERLUND, bordslampa, Orrefors, 1960-tal.
Underfång i blått. Signerad undertill Orrefors RD 1323. Mässingen märkt RD 1323 ORREFORS 60 W. Höjd ca 36 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad.