Målat i rött och guld, skuren med drakar, djur samt växtligheter. Total längd 74 cm. Bredd 54 cm, total höjd ca 87,5 cm.
Dekorbortfall. Färgbortfall. Märken. Skador. Slitage. Torrsprickor. Lösa delar. Insidan med lampa, ej funktionstestad.