Ett par, i famille rose, med dekor av figurer i landskapsscen. Diameter 23 cm.
En tallrik i famille rose, med dekor av tupp och blommor, diameter 23 cm.
En tallrik i famille rose, med dekor av tupp och blommor, diameter 22,7 cm.
En tallrik i imari färger, med dekor av blommor, diameter 21,5 cm.
En tallrik i famile rose färger, med röd kant, dekor av djur i trädgårdscen, diameter 22 cm.
Bruksslitage. Små kantnaggar. Tillverkningsmistor.