BÖCKER, 3 vol, "Svenska Fåglar", Magnus, Wilhelm & Ferdinand von Wright, Förlaget Svenska Fåglar, Stockholm, 1927-1929.
Andra upplagan. 38,5 x 29,5 cm.
Bruksslitage. Ej genomgångna. Slitage och repor på pärmar.