Bronserad och förgylld. Dekor av Ram med dekor av spiror, krabbor och spiralvridna kolonner. Motiv av ängel med blåsinstrument. Mått 77 x 25 cm.
Smärre ytslitage. Enstaka sprickor och mindre lagningar. Delvis renoverad och senare ytbehandling