Lackerad yta. Pärlemorinläggningar i form av femkloade drakar som jagar den heliga pärlan, växter och fåglar. Längd 170 cm. Bredd 85 cm. Höjd 40 cm.
Ställvis slitage. Sprickor, skador och färgbortfall. Några repor.
Gåva till Volvo Group AB och den dåvarande verkställande direktören och koncernchefen Leif Johansson. Plakettmärkt på undersidan "With the compliments, Chairman Kun-Hee Lee, SAMSUNG".