CARL MALMSTEN, sideboard "Ambassadör" Åfors möbler, 1900-talets andra hälft
Fanerad med valnöt. Dörrar med bakomvarande hyllplan samt med utdragslådor ovan. Bredd ca 168, djup ca 44, höjd ca 86 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor. Märken. Den mittersta dörren med något trögt lås. Fläckar.