EINAR FORSETH, kaffeservis 26 delar, Lidköpings porslinsfabrik, 1920-tal.
Nonfigurativ dekor i svart mot vit fond. Bestående av:
11 kaffekoppar med fat
12 assietter
1 kaffekanna
1 gräddkanna
1 sockerskål
1 kaffefat med nagg medföljer.
2 koppar och gräddkanna med spricka.