Ek. Två rundade slag. Längd 50 + 34 + 53 cm. Bredd 108 cm. Höjd 75,5 cm.
Slitage. Sprickor, skador och lagningar. Fläckar. Renoverat och kompletterat. Delvis maskstunget.