MARIE TOYEN, torrnålsgravyr, signerad och numrerad 68/75, samt BOK, "TOYEN", Ragnar von Holten.
"Libellule", bladstorlek, 33x25 cm.
Bok, "Toyen, en surrealistisk visionär", upplaga M, utgiven av Lindfors förlag, Köping, 1984. Original kartong medföljer.
Smärre fläck. Obetydligt ytslitage.