Skaft i björk och renhorn. Slida av läder och graverat renhorn. Den ena kniven signerad på bladet AWP (troligen Anders Pooka, Kiruna). Längd ca 24 och 26 cm.
Obetydligt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.