Förgyllt trä. Rikt dekorerad tredelad ram med motiv av slingor och bladformationer. Höjd 205 cm, total bredd 160 cm.
Ställvis omfattande slitage och skador. Dekorbortfall. Bakstycken saknas. Glaset med märkbara anlöpningar.