TOILETTBORD, 1820-1840.

TOILETTBORD, 1820-1840.

Mahognyfaner. Spegeluppsats med fasettslipad spegel och fack på varsin sida. Svängda benen kopplade med fotplatta. Bredd 90 cm, djup 43 cm, total höjd 150 cm. Höjd med spegeln nedsänkt 95 cm.

Slitage och märken. Fanerskador. Anlupen spegel. Fastsättningsmekanismen för spegeln saknas.

Utropspris
400 EUR