LISA JOHANSSON-PAPE, golvlampa, beställningsarbete, Stockmann, Orno 1960-tal.
Höjd 155 cm, diameter 43 cm.
Slitage. Skaftet avkortat och med senare bemålning. Ej funktionstestad.