Alexander B Ljubawin, pokal med lock, S:t Petersburg 1896.
Invändigt förgylld. Nedåt avsmalnande, på rund fot, matterad yta med Estniska riksvapnet i relief. Foten med minnesgravyr. Höjd 38 cm, vikt 1.154 gram.
Smärre slitage. Bucklor. Knoppen något sned.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.