SOFFBORD, Nordiska Kompaniet, 1937.
Paraträ och betsad björk. Brickmärkt och numrerat R40836-C5837. Diameter 75 cm, höjd 50 cm.
Smärre slitage. Smärre fanerskador. Smärre fläckar.