Benvit botten med stort polykromt Herati-liknande mönster. Benvit huvudbård med stiliserad ranka.
Hårdare slitage, smutsig, fläckar. Kanter med skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10