CARL FAGERLUND, bordslampor, 2 st , glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Underfång i röda- och gröna toner. Signerade "Orrefors RD 1323". Höjd 37 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestade.