SAARA HOPEA, SKÅL. Sign. Saara Hopea, Nuutajärvi Notsjö -57.
Rubinrött glas. Diameter 30 cm, höjd 10 cm.
Sedvanligt slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.