BESTICKUPPSÄTTNING, ca 67 delar, olika mästarstämplar, Köpenhamn, 1900-talets början, silver, vikt ca 3580 g.

Bestående av:
12 knivar,
12 gafflar,
18 skedar,
12 skedar (längd 22 cm),
1 såsslev,
1 ragusked,
11 teskedar (förgyllda).

Bruksslitage, repor, ragyskeden med större slitage.

Utropspris
6 000 SEK