SPELBORD, Louis XV-stil, 1800-tal

Svängda ben, fällbar skiva klädd i grönt tyg. Mässingsbeslag. Längd 88, bredd 43,5 (88), höjd 78 cm.

Träet något slaget. Fläckar på tyget. Bruksslitage. Fanérskador på ben.

Utropspris
6 000 SEK