SKÅP, troligen Mjöby, daterat 1944.

Mahognyfaner. Bakom dörrpar lådor och hyllor. Höjd 140, djup 41, bredd 100. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Sidor med flertalet fanérskador.

Utropspris
2 000 SEK