STOLAR, 6 st, senbarockstil, omkring 1900-talets mitt.

Målade. Genombrutna balusterformade ryggbrickor, svängda kopplade ben. Sitsar klädda i textil.

Bruksslitage. Färgbortfall och krackelyrer. Sprickor samt lagningar. Några avslag. Ställvis ifylld färg.

Se nummer 632997

Utropspris
5 000 SEK