INA COLLIANDER, träsnitt, signerad och daterad 1956, t.p.l'a, I 10, II 8/10. Netto 100.
"Sureva enkeli" (Sörjande ängel) 43,5x38,5 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad.
Bild på sidan 91 i verket "Ina Colliander, puun kosketus" av Tiina Lammassaari och Pappismunkki Arseni.