SKÅP, barock, 1700-tal.
Målat. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 118. Djup 45. Höjd 176. Nyckel finns.
Senare målning, ben och bakstycke. Repor och märken. Några senare listbitar.