TRÄDGÅRDSMÖBLER, Hestra träindustri, 1900-talets första hälft.

S k grenmöbler i knotigt mörkbetsat trä.
Bord, längd ca 100 cm, bredd ca 73,5 cm, höjd ca 73 cm.
Soffa, längd ca 140 cm.
Två karmstolar
Två bänkar

Slitage. Sprickor. Enstaka delar maskstungna.

Utropspris
6 000 SEK