SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, omkring år 1900.

Valnöt. En låda i sarg samt dörr. Skivor av marmor. Bredd 38. Djup 39. Höjd 83 cm.

Slitage. Repor och märken. Sprickor. Ett sängbord något maskstunget samt defekt lås. Ett med lös marmorskiva invändigt, slagen dörr samt marmorskiva med sprickor och lagningar.

Utropspris
2 000 SEK