TALLRIK samt ASKFAT, "Flora Danica", Royal Copenhagen.

Handmålad och förgylld dekor. Tallrik "Lathyrus silverstris L", 20 3549, diameter 26 cm. Askfat 20 3501. Båda 1:a sortering.

Obetydligt bruksslitage

Utropspris
2 000 SEK