ETAGERE, omkring 1900-talets mitt.

Stomme fanerad i olika träslag. Två brickor med dekor av intarsia. Kannelerade ben med dekor av gulmetall. Längd 48, total bredd 35, total höjd 77 cm.

Slitage. Skador, anlöpningar samt mindre bortfall. Något löst dekorelement och ostabil.

Utropspris
1 500 SEK