Omarbetad urna. Balusterform, floral dekor i underglasyrblå. Höjd, endast stomme, ca 39,5 cm (inklusive skärm ca 72 cm).
Slitage, repor och nagg/märken. Tillverkningsdefekter. Ej funktionstestad.