FLASKSCHATULL, 1800-tal.

FLASKSCHATULL, 1800-tal.

Mahogny. Lock med intarsiadekor. Sköldformad nyckelbricka. Innehållande tre flaskor i glas med graverad blomsterdekor samt text "Renadt", "Kummin" samt "Fahlu". Schatullets höjd 24,5 cm. Nyckel finns.

Smärre repor. Lagad listbit.

Utropspris
2 000 SEK