KAROTT SAMT SKÄRBRÄDA, porslin, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Karott, "Picknick", Marianne Westman, höjd 21 cm. Skärbräda, Rando, längd 28 cm.

Lockknopp lagad. Smäre bruksslitage. Skärbräda med ett kantnagg.

Utropspris
1 500 SEK