TESERVIS, 20 delar, porslin, Lomonosov, Ryssland, 1900-talets mitt.

Dekor av rosa blommor. 10 tekoppar med fat samt 10 assietter. Assietternas diameter 15 cm.

Smärre bruksslitage. En kopp med spricka.

Utropspris
1 500 SEK