SKÅL MED GLASINSATS, silver. K Anderson, Stockholm 1910. Vikt ca 826g.

Insats i glas. Genombruten gallerdekor. Rund form uppburen av kannelerade kolonner stående på en rund platta på kulfötter. Diam 25, h 15.

Ytslitage. Smärre märken och repor.

Utropspris
3 000 SEK