Jakaranda. Uppfällbar disk med plats för flaskor. Fotstöd av kromat stålrör. L 115, B 39, H 112.
Fanérskador främst på nedfällbar klaff och på ena benet. Vattenskador samt missfärgningar av fukt. Fläckar. Del av inredningen saknas. Hinkar för flaskorna saknas. Hårt bruksslitage.