Liisa Vitali, ring, 14K guld, "Nyckelpiga", Aatos Hauli, Helsingfors 1969.
Diameter ca 21 cm. Med guldboll invändigt. Signerad Liisa.
Storlek 16,5/52
Vikt 6 g.
Obetydligt ytslitage.